Irácká křesťanská uprchlice varovala zákonodárce, že islámští žadatelé o azyl chtějí převzít rakouskou společnost a bez právního zásahu by mohli uspět během dvou desetiletí.
Irácká křesťanka používající pseudonym „Maria“ promluvila minulý týden s rakouskou televizní stanicí o svých osobních zkušenostech s muslimskými žadateli o azyl, kteří žijí v rakouských uprchlických centrech, kde sloužila dobrovolně jako poradkyně.
Podle Marie, která uprchla před pronásledováním v Iráku, mnoho muslimských migrantů hovoří o tom, že nakonec převezmou zemi, informoval deník Kronen Zeitung.
„Náboženství je jádrem každého rozhovoru mezi muslimskými žadateli o azyl“ uvedla Maria v rozhovoru s Gerhardem Kollerem. Maria uvedla, že islámská myšlenka je všudypřítomná ve společnostech, ze kterých pochází většina žadatelů o azyl. „Oni neznají nic jiného. Co očekáváte od takových lidí, kteří přišli do Rakouska s takovou ideologií?“ Maria poznamenala, že mnozí muslimové byli „překvapeni“, že rakouská společnost byla tak liberální a byli šokováni zásadami náboženské svobody. „Svoboda náboženství zachází v Rakousku příliš daleko,“ uvedla Maria.
Uprchlice také varovala, že v azylových domech je mnoho radikálních islámských skupin, což je trend, který pozorovaly také orgány v Německu. „Oni jim říkají, že zde mohou v tichosti prožívat své náboženství a že Rakousko bude brzy jejich,“ tvrdí Maria.
Bývalá poradkyně pak varovala rakouské zákonodárce, že země jako Irák, Egypt a Sýrie byly mírně liberálními společnostmi před 40 až 50 lety, ale radikálně se změnily. „My jsme žili v liberální společnosti,“ uvedla. „Vždycky říkám, že zvláštní doby potřebují zvláštní pravidla a zákony,“ prohlásila Maria a dodala: „Politici musí zasáhnout, jinak bude Rakousko maximálně za 20 let vypadat jako dnešní Afghánistán.“
Její prohlášení je podobné tomu, které učinil německý investigativní novinář, který minulý rok prošel tajně azylová centra v Německu. Pákistánský novinář Shams Ul-Haq prohlásil, že radikální islámská myšlenka je rozptýlena po azylových domech po celé zemi a že radikální islámští salafisté rozšiřují pověsti, aby vyvolali hněv migrantů, za účelem je rekrutovat.
Nejvýznamnější francouzský expert na radikální islám Gilles Kepel uvedl, že existuje potenciál, že by radikální islamisti mohli vést Evropu na cestě k „občanské válce“, v níž doufají, že se vynoří z následného chaosu a prosadí islámskou nadvládu nad Evropou.
Zdroj: svobodnenoviny.eu