Z některých částí britské metropole se stávají „no-go zóny“. Tvrdí to alespoň labouristický poslanec Stephen Timms, podle kterého za to mohou především časté útoky kyselinou. Vyzval proto vládu, aby „brutální útoky“ zastavila.
O obavách z nárůstu incidentů spojených s kyselinou v Londýně se na půdě britského parlamentu mluvilo ve středu 20. listopadu. Jeden poslanec vyzval vládu, aby podnikla důraznější kroky, píše server International Business Times.
Labourista Stephen Timms, dlouholetý bojovník za boj proti útokům kyselinou, tvrdí, že je třeba zavést účinnější opatření vedoucí k omezení prodeje kyselin. Chtěl by také udělovat přísnější tresty pachatelům takových zločinů.
„Vedl jsem řadu diskusí se zástupci řidičů mopedů rozvážejících různé dodávky. Oni říkají, že útoky jsou nyní součástí Londýna a že jejich řidiči nejsou ochotni kvůli nebezpečí útoku jezdit,“ řekl poslanec zvolený za oblast East Ham. Poukázal také na to, že Spojené království má nejvyšší počet útoků kyselinou na jednoho obyvatele na světě.
„Myslím, že všichni považujeme za nepřijatelné, že v některých částech Londýna a některých částech Spojeného království existují no-go oblasti. Domnívám se, že k vyřešení tohoto problému je třeba přijmout určitá opatření,“ vysvětloval Timms.
Dodal, že jeho volební obvod se již dobrovolně rozhodl přestat prodávat kyselinu osobám mladším 21 let. „Ministryně vnitra navrhla, aby prodejci nemohli prodávat kyselinu lidem mladším 18ti let. Ale tato hranice by spíše měla být 21 let,“ dodal.
Poslanec Jim Shannon u Demokratické unionistické strany pak uvedl, že pachatelé by měli dostávat tresty na horní hraně zákona a že podobné zločiny by měly být považovány za pokus o vraždu. „Musíme změnit legislativu a musíme zastupovat ty lidi, kteří jsou oběťmi útoku,“ řekl.
Zdroj: eurozpravy.cz