Quantcast
Viewing all articles
Browse latest Browse all 2789

Co dělají uprchlíci v Německu? Statistika ukázala, kolik z nich pracuje

Přibližně 60 procent lidí pocházejících z hlavních zemí původu žadatelů o azyl pracuje v Německu jako kvalifikovaná síla. Ve 43 procentech případů jde o místa, u nichž je vyžadováno alespoň absolvování dvouletého učebního oboru.

Naopak velmi nízký je podíl imigrantů, kteří se mohou prokázat diplomem z vysoké odborné školy. Vyplývá to z průzkumu Institutu německého hospodářství (IW).

Pouze 9,4 procenta uprchlíků pracuje na pozicích, pro něž je zpravidla vyžadován vysokoškolský diplom v humanitně zaměřených oborech. Podíl těch, kteří vykonávají povolání předpokládající vysokoškolské vzdělání odborného či technického rázu, činí jen 4,1 procenta.

Německý institut se při svých výpočtech opíral o už překonané statistiky Spolkové agentury práce (BA) z letošního března, kdy bylo v Německu zhruba 140.000 zaměstnanců podléhajících sociálnímu pojištění a pocházejících z osmi nejdůležitějších zemí původu žadatelů o azyl. Koncem září už bylo těchto lidí 195.000, což je o 75.000 více než v září předchozího roku.

Ještě při oznamování listopadové míry nezaměstnanosti zdůraznil Raimund Becker z vedení BA, že mnozí z těch uprchlíků, kteří mezitím našli práci, vykonávají takzvané pomocné činnosti.

Podle poznatků IW z konce března končícího roku našla téměř pětina zaměstnanců z tradičních uprchlických zemí uplatnění například v bezpečnostních službách, údržbě budov, zahradnictví a dalších podobných službách.

Devět procent jich pracovalo jako námezdní zaměstnanci, téměř 17 procent našlo práci v pohostinství, dalších 12,4 procenta v obchodě, přes 11 procent se uplatnilo ve zpracovatelských řemeslech a deset procent ve zdravotnictví a sociálních službách.

Podle prognóz by mohl do budoucna podíl uprchlíků, kteří najdou práci jen jako pomocníci, ještě vzrůst. Koncem listopadu bylo na úřadech práce zaregistrováno 420.000 uprchlíků hledajících práci. Nezaměstnaných je mezi nimi zhruba 175.000.

Ostatní žadatelé o azyl v současnosti ještě navštěvují integrační nebo jazykové kurzy nebo rekvalifikační kurzy úřadu práce.

Mnoho uprchlíků má motivaci rychle se zapojit do německého pracovního trhu. Zprostředkování práce však často komplikují nedostatečné jazykové znalosti a chybějící vzdělání, upozornila DPA.

Zdroj: eurozpravy.cz


Viewing all articles
Browse latest Browse all 2789

Trending Articles


Re: Prosím o určení autora - google nepomáhá


Nelze se přihlásit na Facebook přes PC


Prodám Flexi pass - 3 200


Markéta Reinischová: Chceme s Filipem Jankovičem dítě!


Od: Martina


Podzemlje - epizoda 62


Defender


Plynový kotel DAKON DS 22G - 2 500


Gymnastické řemínky na hrazdu zn. Reisport, vel. č. 2: 590


P: NooK Soundelirium THE 12.6


Qube SP26 ( XTA DP226 ) signal processor - 12 000


Narovnání,vylisování bankovek


Javorina Holubyho chata


Tinylab: Tlačítka


Levasan Maxx není gel na klouby, nýbrž hnus


RNS315 couvací kamera


Kde najdu GameInput Service ve win 10?


Redmi Note 11 Pro+ 5G (PISSARO)


MV3 Vermona, Klingenthal, NDR


Hradcany 30h fialova razena 11 1/2 11 3/4