V Česku sklízí legendární hokejista Jaromír Jágr za svou návštěvu Číny v rámci delegace prezidenta Miloše Zemana velkou vlnu kritiky. Jágrovi je vyčítáno především to, že se jako člen delegace prezidenta Miloše Zemana setkával s představiteli tamního komunistického režimu. Nepomohlo mu ani skutečnost, že mu chce prezident udělit 28. října medaili Za zásluhy prvního stupně.
Kritika neochabuje, spíše naopak. Nově si Jágra „podal“ hudebník, filosof teoretik, člověk, který si hraje na intelektuála, publicista Mirek Vodrážka. Podle něj se Jágr ocitl povznesený nad společností. Mnozí vynikající sportovci jsou, podle něho, mediálně označováni za „božské“ a jeho sportovní zdatnost není v souladu s občanskou, politickou nebo osobní etikou.
Náhle sportovní fanoušci hovoří, podle filozofa a publicisty Vodrážky, o Jágrovi jako o „božském“ sportovci s malým mozečkem. Podle něj se „božský“ hokejista ve svých 47 letech stále chová „jako bůžek povznesený nad etikou, politikou a společností.“ Stal se ale prý jen obětí systému.
Zatímco v Česku si Jaromír Jágr za návštěvu Číny vyslechl spoustu vyčítavých slov, Američané mají jasno. Legendární „68“ podle nich v Číně předávala životní moudra spoluhráče Maria Lemieuxe, kanadské hokejové legendy a současně pomáhá s přípravou tamní reprezentace na OH v roce 2022. Internetové reakce Američanů jsou totiž vesměs pozitivní.
Jedná se o názorový článek redakce Megazine.cz. Kopírování obsahu je bez předchozího povolení zakázáno, sdílení je vítáno. Zdroj zde.