Velikonoční Ostrov ležící ve východní části Polynésie na jihu Tichého oceánu jistě zná většina z vás, a to díky dodnes záhadami obestřenými sochami. Zmíněné monolitické sochy se nazývají podle místních obyvatel „Moai“ a jsou rozestavěné po celém ostrově. Impozantní jsou rozměry i váha samotných soch a to od 50 do 270 tun. Do dnešních dnů se nezjistilo kdo sochy postavil ani jak byly monstrózní monolity přemísťovány. Teorií se vynořilo několik, žádnou z nich však nelze vůbec brát za vyřešení záhady Velikonočního ostrova. Tradiční teorie ponechme stranou a pojďme se přesunout o tisíce kilometrů dál.
Lokalita Göbekli Tepe leží v oblasti nedaleko tureckého města Urfa, kde byla objevena a odkryta část komplexu několika sérií kamenných kruhů, které tvoří velice precizně opracované 3 až 6 metrové vápencové pilíře ve tvaru T, vážící od 20 do 50 tun. Zmíněná lokalita je trnem v oku historiků a všech kteří zastávají tradiční vývojové linie lidské civilizace, jelikož datace její výstavby je z hluboké minulosti a to až 10. tisíciletí před naším letopočtem.
A teď proč lze obě zmiňované a tisíce kilometrů vzdálené lokality spojovat. Pozorně se podívejte na oba přiložené snímky sochy z Velikonočního ostrova i Göbekli Tepe a zaměřte svůj zrak i mysl na ztvárněné prsty na sochách. Podoba i jejich umístění je až zarážející.
Tak vzdálené lokality a přesto je cosi spojuje. Historie Planety Země nebude pouze tradiční.
Zdroj: suenee.cz