Zbraní, co je k dispozici pro ruskou pěchotu při rizikových misích je vojenský robot Uranus 9. Russia Insider referuje:
Ruští smrtonosní váleční roboti jsou teď už realitou (video)
Válka v Sýrii posloužila jako úžasná laboratoř k výzkumu a testování. Prospěch z toho se neomezoval jen na techniku vyvinutou už před lety, ale zatím ještě neotestovanou v boji, ale také na experimenty s novými druhy technologií v reálném světě v prostředí bitevního pole.
Rusko v Sýrii použilo všech druhů nepilotovaných letadel (UAV), malých robotů a integrovaných systémů zdokonaleného moderního válčení a techniky pozemního boje. Hlavním úkolem, který měli vždy na mysli, byly pokusy snížit pro pěchotu a vojenský personál riziko. V tomto ohledu bylo v posledních měsících hodně řečeno o používání důležitých robotických systémů v Sýrii.
Ač je tato tvrzení velice těžké potvrdit, můžeme si být jisti, že Moskva je v robotických systémech velice aktivní, a to už nějakou dobu. V tomto smyslu níže uvedené video zobrazuje první exemplář automatického válečného vozidla, čili válečného robota.
Působivá palebná síla a neuvěřitelná manévrovatelnost mu umožňuje nasazení v různých terénech a situacích. Jako relativně kompaktní je rovněž rychlé a snadno nasaditelné. Ač jsou informace o možném datu nasazení u Ruské armády filtrované, nejspíš jsou fámy o ruských experimentech s automatickým válčením v Sýrii pravdivé. Nikdo nemůže popřít, že nejde o nic více než sběr vědeckého know-how a testování ve skutečné bojové situaci. To platí zvláště pro takovéto nové typy technologií.
Vozidla bez posádky se stanou důležitým pilířem budoucích metod boje s terorismem, a nebudou se omezovat jen na pravidelnou armádu. Zvýšená potřeba mít takové systémy omezující lidské ztráty v bojové připravenosti s nasaditelností během chvíle se stává vrcholnou prioritou pro mnoho zemí. Zvláště pro Rusko.
Foto: loskutnikov / Shutterstock.com
Zdroj: ac24.cz